První březnové úterý a středa patřily na ZŠ Laštůvkova tradičnímu korfbalovému turnaji žáků prvního stupně, a protože je korfbal jediná kolektivní smíšená hra na světě, mohli si spolu zahrát kluci i holky.

Celý turnaj zahájily v úterý druhé ročníky, pro které to byla korfbalová premiéra, ale děti se do zápasů vrhly s vervou a odhodláním. Všechny zápasy byly napínavé a do finále se nakonec probojovali Tygři z 2. A a Pandy z 2. D. Pandy začaly finále velkým náporem a dlouho to vypadalo, že odejdou jako vítězové, ale Tygři drtivým závěrem obrátili výsledek a zaslouženě vyhráli.

Mezi třeťáky se hned od prvních minut začal rýsovat favorit turnaje. Lvi ze 3. A nenechali nic náhodě a s velkou převahou si dokráčeli pro vítězství. Ostatní zápasy byly velmi vyrovnané a nakonec se nám na druhém místě seřadily hned tři týmy – Tygři ze 3. A a Hihňoborci s Praštěnými opicemi ze 3. B.

Středa začala turnajem pátých tříd, kde prvenství z loňského roku obhajovali Štíři z 5. B. Po nesmírně vyrovnaných utkáních nakonec obhájili první místo a za nimi se na druhém místě – podobně jako u třeťáků – seřadila hned trojice jejich soupeřů – (…) z 5. A, Jordan team z 5. B a Albekocho z 5. C.

Stejně razantně jako Lvi do turnaje vstoupili i Kapříci ze 4. D a Sigma Boys ze 4. B. V utkáních s ostatními týmy nenašli přemožitele a o umístění rozhodoval vzájemný zápas. Roli favorita potvrdili Kapříci, kteří si s velkým náskokem “doplavali” pro první místo.

Vítězná družstva třeťáků, čtvrťáků a páťáků čeká koncem dubna finálový turnaj brněnských škol v Maloměřicích, kde se pokusí navázat na úspěšnou reprezentaci naší školy z minulých let.

VaK