Poslední dubnový den proběhlo ve Sportovní hale v Maloměřicích finále školního korfbalového turnaje třetích, čtvrtých a pátých tříd. Pořádateli byly ZŠ Hamry a Korfbal klub Brno, který podporuje i městská část Brno – Bystrc, ve spolupráci s Českým korfbalovým svazem. Turnaje se zúčastnilo 15 družstev ze šesti brněnských škol. Bystrcké školy byly zastoupeny ve všech kategoriích a nevedly si vůbec špatně.

Základní skupinu třeťáků vyhráli žáci ze ZŠ Laštůvkova a postoupili do finále proti týmu ze ZŠ Jana Babáka. Finále nabídlo urputný boj, kdy celou dobu byli o krok napřed hráči a hráčky ze ZŠ Jana Babáka, ale v závěrečných vteřinách se štěstí přiklonilo na stranu ZŠ Laštůvkova, která toto finále vyhrála o jediný koš. Na třetím místě se pak umístili žáci ze ZŠ Heyrovského.

V kategorii čtvrtých tříd bylo zastoupeno nejvíce týmů, i zde jsme viděli vyrovnané a napínavé zápasy. Hned na začátku se začali rýsovat dva favorité turnaje – ZŠ Jana Babáka a ZŠ Laštůvkova. Ve vzájemném zápase to zpočátku vypadalo, že tým ze Žabovřesk míří za výhrou, ale od půlky zápasu se karta začala obracet a nakonec si bystrčáci dokráčeli pro cenný skalp svého soupeře. A protože čtvrťáci ze ZŠ Laštůvkova nezakusili hořkost prohry, připojili se ke svým mladším spolužákům a do Bystrce dovezli další zlato. Také v této kategorii putuje do Bystrce bronz, a to zásluhou ZŠ Vejrostova.

Nejvyrovnanější byly zápasy páťáků, kde tři týmy měly ze vzájemných utkání jednu prohru, a proto o konečném pořadí rozhodovalo skóre. Z tohoto souboje nejlépe vyšla ZŠ Heyrovského, která zkompletovala zlatý hattrick pro Bystrc. Na „bedně“ vítěze doplnily na druhém místě ZŠ Vejrostova a na třetím ZŠ Laštůvkova.

Bylo krásné, že všechny děti si tuto smíšenou hru, v níž hrají kluci a holky dohromady, užívali a s velkým nadšením slavili každý koš, který se jim podařilo dát. Ve finále pak vyhráli všichni, protože si odnesli spoustu krásných zážitků ze dne plného sportu.

-VaK-

Žáci ze ZŠ Laštůvkova vezou z turnaje dvě zlata a bronz.

Foto: BRIng Photo