Sportovní soutěže 2016 - 2017

Běh republiky (propozice a program)

V úterý 25. 10. 2016 se na 2. stupni běžel již 13. ročník Běhu republiky. Každým rokem takto přispíváme k oslavám státního svátku, kterým si připomínáme vznik samostatného Československa (28. 10. 1918). Díky přístupu většiny dětí jsme mohli opět zaznamenat účastnický rekord, když se na start postavilo celkem 176 závodnic a závodníků, což je o 13 více než v loňském rekordním roce. Zapojili se dokonce i dva učitelé (doufejme, že v příštích letech se k nim připojí i další kantoři). Trať vedla opět v tradičním duchu v prostoru školního hřiště a přilehlé učebny v přírodě. Pro mnohé bylo nejtěžší vyběhnout schody na hřiště těsně před cílovou čárou. Podle soutěžní kategorie se s nimi museli někteří poprat i vícekrát. Vládlo velmi příjemné podzimní počasí (16°C), pro závody více než vyhovující, s občasným mírným a velmi krátkým deštěm. Běh se vydařil a časově jsme se vešli i do plánovaného programu. Dík patří i těm, kteří se do závodů z nějakého důvodu aktivně zapojit nemohli a alespoň nám pomohli s organizací.

Mezi 6. ročníky zvítězili Lukáš Kos a Elen Danzingerová (oba 6. C), v 7. ročnících dominovali oba loňští vítězové v šestkách Anežka Čechová a Šimon Pařil (oba 7. B). Jan Procházka a Lucka Čermáková (oba 8. B) vyhráli závod 8. tříd a mezi deváťáky patří prvenství Soni Kouřilové a Ondřeji Lahodovi (oba  9. A).

V celkovém hodnocení tříd zvítězily třídy 7. B a 8. B, které tak získávají sladkou odměnu v podobě dortu. Slavnostní vyhlášení proběhne v pondělí 31. 10. o velké přestávce.

Miroslav Dlapa

- výsledková listina mladších dívek

- výsledková listina mladších hochů

- výsledková listina starších dívek

- výsledková listina starších hochů

- celkové pořadí tříd - 6. - 7. ročník

- celkové pořadí tříd - 8. - 9. ročník

Turnaj brněnských škol ve florbale

Během podzimu se naše družstva zúčastnila brněnského florbalového přeboru. Obsadilli jsme všechny kategorie a ve třech jsme postoupili i ze základních skupin. Čekáme ještě na oficiální výsledky mladší kategorie dívek.

Výsledky:

kategorie H. IV - hoši 8. - 9. tříd

kategorie D. IV - dívky 8. - 9. tříd

kategorie H. III - hoši 6. - 7. tříd - základní skupiny       kategorie H. III - hoši 6. - 7. tříd - semifinále

kategorie D. III - dívky 6. - 7. tříd

Přebor ZŠ ve šplhu o tyči

Výsledky kvalifikačního kola:

kategorie H. IV - hoši 8. - 9. tříd                 kategorie D. IV - dívky 8. - 9. tříd

kategorie H. III - hoši 6. - 7. tříd                 kategorie D. III - dívky 6. - 7. tříd

celkové pořadí družstev

Výsledky městského finále:

kategorie H. IV - hoši 8. - 9. tříd                    kategorie D. III - dívky 6. - 7. tříd

celkové pořadí družstev

Vánoční laťka 2016 - 18. ročník

- tradiční soutěž ve skoku vysokém pro chlapce i dívky z druhého stupně se bude konat v posledním prosincovém školním týdnu před Vánoci ve čtvrtek 22. 12. 2016.

Propozice - letáček

Historie vítězů

Výsledky:

mladší dívky                       starší dívky

mladší hoši                         starší hoši

Lyžařský výcvikový kurz 2. stupně

Jako každý rok i letos pořádáme LVK, který se bude konat opět na Dolní Moravě od 2. do 8. ledna.

Školní florbalový turnaj

Běh osvobození

tradiční školní závod v přepolním běhu pro děti 1. stupně, koná se vždy na jaře k výročí osvobození Brna  a Bystrce

Pohár rozhlasu