ŠD-7

Florbal Gullivers

Vychovatelka: Mgr. Kateřina Kopřivová

Informace pro rodiče:

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti.

*****************************

Březen:

Ve čtvrtek 15. 3. se budou od 14. do 15. hod. konat Jarní dílničky. Děti budou mít možnost vytvořit až 4 krásné výrobky s jarní a velikonoční tématikou.

V úterý 20. 3.  se v ŠD uskuteční Vynášení Morany , kdy půjdeme společně s vyrobenou Moranou k řece a zazpíváme si. Pokud někdo chce, může si donést vlastní Moranu.

Od 26. 3. se v naší školní družině rozzáří pašijový týden, na každý den je stanovená jiná barva, do které mohou děti ladit své kousky oblečení. 26.3 Modré pondělí

27. 3. Žluté úterý

28. 3. Škaredá středa - barvy černá a bílá

V úterý 27. 3. k nám zavítá sférické kino. Pro naše oddělení se bude od 14 do 14:45 promítat film Astronaut. Cena za shlédnutí je 55 Kč. V případě zájmu o promítání, ať mi, prosím, děti nosí peníze do pondělí 26. 3.

Na středu 28. 3. si mohou děti donést jedno uvařené vajíčko na tvrdo.

Únor:

Ve čtvrtek 1. 2. se bude v našem oddělení mezi 14. - 15. hod. konat školní kolo Superstar.

Po jarních prázdninách na pondělí 12. 2. donést dva černé sáčky do koše, a alespoň troje vícelisté letáky na výrobek.

Ve čtvrtek 22. 2. proběhne v ŠD karneval, děti si mohou připravit vlastní masky.

Během února či března budu informovat o sférickém kině.

Leden:

Vážení rodiče, děti mají v deníčcích nalepeny informace k platbě školní družiny za druhé pololetí. Informace, prosím, podepište. Platbu je nutné provést do 20. 2. 2018. Děkuji.

Prosinec:

Úterý 5.12. se bude konat Mikulašská besídka v našem oddělení mezi 14 -15 hod.

V úterý 12. 12. od 14:00 - 15:00 hod. na nás čeká odpoledne plné tvoření ve vánočních dílnách. Děti si budou moci vyrobit tři krásné výrobky ve třech odděleních.

Dejte, prosím, dětem teplejší oblečení na ven. Vše podepište. Děkuji.

Ve čtvrtek 21. 12. bude probíhat  v našem oddělení od 14:00 – 15:00 hod. Vánoční besídka, kdy si rozdáme dárečky, zazpíváme si koledy a zkusíme některé vánoční zvyky. Děti si mohou donést dárky pro kamarády, drobné občerstvení a vánoční cukroví.

V pátek 22. 12. půjdeme od 14:00 – 15:00 hod. společně s dalšími odděleními do obory na Vánoční krmení zvířátek, nazdobíme vánoční stromeček, zazpíváme koledy. Doma můžete s dětmi vyrobit jednoduchý řetěz pro zvířátka, lojové koule, mrkev, apod.

Přeji Vám krásné Vánoce a všechno nejlepší v celém novém roce. K. Kopřivová

Listopad:

Pondělí 20.11. Bublinová show Patrika Kouřila. První představení 14.00-14.40, druhé 14.40-15.15 hod. Symbolická cena 5,- Kč na žáka.

Od pondělí 27. 11. děti mohou nosit do konce listopadu 30 bonbónů na výrobu adventního kalendáře

Říjen:

Dejte dětem vhodné oblečení dle počasí. Vše podepište. Děkuji.

Info: družinka začíná od 6:00 hodin a končí 16:45 hod.

KROUŽKY ŠD - pokud máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo nějaký kroužek (nabídka na http://www.zslastuvkova.cz/krouzky nebo na nástěnce ve školní družině), prosím o vyplnění přihlášky, kterou mi dítě odevzdá a já ji předám vedoucím kroužku. Kapacity kroužků jsou omezeny. Pokud nemáte přihlášku, prosím, napiště mi o jaký kroužek máte zájem a já Vám ji dodám.

ČIBA - prosím, ať mají všechny přihlášené děti převlečení a boty (mohou jít s tréninkem i ven) a hlavně řekněte dětem, co na trénink mají za oblečení. (Boty mohou mít ty, ve kterých jdou ráno do školy.)

Dále prosím rodiče, opravdu nevstupujte do budovy školy, pokud to nemáte domluvené s vychovatelkou nebo učitelkou. Je to v rámci bezpečnosti Vašich dětí! Děti jsou šikovné, nebojte se. Společně to zvládneme :)))

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste další z oddělení, kde jsou letos třeťáci, a to: 7. a 9. odd.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – dětem rozdáme družinové deníčky. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!