ŠD-5

oběd hry

Vychovatelka: Jitka Kalová

Duben:

Ve čtvrtek 11.4. jdeme s dětmi do knihovny.

V týdnu před Velikonocemi proběhne v družině "barevý týden". Děti přijdou do školy barevně oblečeni. Pondělí- modré, úterý- žluté, středa- černá.

25.4. v době vycházky 13.45-15.000 program v KJM

Březen

6.3.vystoupení MP se psi. V době mezi 14.00-15.00 proběhne ukázka práce policie se psi.

21.3.Vystoupení kouzelníka Duo Waldiny v době mazi 14.000-15.00hod. Cena 45,- Kč. V uvedené době prosím nerušit. Děkujeme.

Únor

Tento měsíc opět navštívíme knihovnu, ale až po jarních prázdninách.

Ve čtvrtek 7.2. proběhne v družině školní kolo Superstar. Vybrabné děti budou mezi sebou soupeřit ve zpívání české písničky v době od 13.45 do 15.00 hodin. V tuto dobu prosím děti nevyzvedávejte. Děkuji.

Leden:

Návštěva KJM přesunuta na 3 týden v měsíci. Vypůjčené knihy prosím vraťte nebo prodlužte výpůjční dobu.

Vzhledem ke změně ročního období opět prosím o zvážení a donesení náhradního oblečení na vycházky. Děkuji.

Dobrý den,

prosím, dejte dětem do družiny vhodné převlečení na ven. Ve třídě máme sušák, po venku vše dosušíme. Zvažte i náhradní ponožky a případně i rukavice. Děkuji

Prosinec:

20.12 - Vánoční posezení ve čtvrtek v době od 13:30 do 15:15 hod. budeme mít v našem oddělení Vánoční posezení. Zazpíváme si s dětmi koledy, popovídáme si o tradicích a možná dostaneme i nějaké dárečky do naší družinky. Prosím o pár kousků cukroví na občerstvení a plastový hrníček na čaj, který dětem uvařím.

7.12. pátek - tento den za námi do družiny přijde nevidomá paní se svým asistenčním psem Chopperem. Seznámí nás s pomůckami, které jí pomáhají v jejím životě. Beseda proběhne v době od 13:00 do 13:45 hodin. Vybíráme 10,- Kč na drobný dárek

6.12. -čtvrtek -KJM vrácení knížek + beseda o vánočních zvycích. Návrat do 15:15 hod

5.12. středa - Čertovský rej -od 13.30 do 14.30. Maska čerta, Anděla nebo Mikuláše vítána :)

Listopad:

14.11. středa - tento den se mohou děti naší družiny podívat na opravdu zajímavou bublinovou show, kterou si pro nás připravil spolužák z vyššího ročníku. Představení bude v době od 13:50 do 14:30 hodin a budeme vybírat  5,- Kč na drobný dárek.

8.11. čtvrtek -půjdeme v době vycházky s dětmi do knihovny. S sebou jako obvykle: knížky na vrácení, batůžek nebo pytlík na knížky, kartičku. Návrat nejpozději do 15:15 hod.

Říjen:

Prosím dejte dětem převlečení na ven. Věci mají mít uloženy v boxu. Děkuji.

16.10. úterý - PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE - v úterý jdeme s dětmi do knihovny, mohou i vrátit nebo si půjčit knihu (tašku nebo batoh + kartičku s sebou), ale hlavně jdeme na program PASOVÁNÍ, tam nepotřebují s sebou nic. Jen dobrou náladu. Návrat cca do 15:15 hod. V případě, že má dítě tento den kroužek a chce jít na pasování, je potřeba do kroužku písemná omluvenka.

2.10. úterý - jdeme s dětmi do knihovny. Je možnost vypůjčit si knihu, pokud máte vyřízenou průkazku. S sebou tedy průkazku + kabelku nebo pytlík na půjčenou knihu.

Do knihovny budeme chodit každý druhý čtvrtek  v měsíci. Odchod ze školy 13:45, návrat do 15:15 hodin.

Září:

20.9. - Divadélko KOS, představení "O selce Lakomce", info v deníčku

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste další z oddělení, kde jsou letos prvňáčci, a to: 4. a 1. odd.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – prosíme o sešit A5 (tenký) na družinový deníček. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!
  7. Papírové kapesníky  - předat vychovatelce ve svém oddělení