ŠD-3

hry,hřiště

Vychovatelka: Gabriela Sklárčíková

Informace pro rodiče:

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti.

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste oddělení č. 1, kde jsou letos také druháčci.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – prosíme o sešit A5 (tenký) na družinový deníček. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!
  7. Papírové kapesníky  - předat vychovatelce ve svém oddělení

Únor:

12.2. - SUPERSTAR 13,30-15,00  Ve středu proběhne
družinové kolo pěvecké soutěže Superstar pro 1.a 2.r.. Za oddělení může soutěžit každé dítě,které se přihlásí svojí paní vychovatelce a naučí českou písničku. Na všechny soutěžící čeká sladká odměna. Na vítěze čekají medaile, krásné ceny a možný postup do obvodního kolo,které se koná ve čtvrtek 27.2. na ZŠ Heyrovského. Pokud si chcete vyzvednout děti po obědě, tak prosím do 13,30hod.

26.2. Karneval v ŠD 13,45-15,00

Ve středu po jarních prázdninách si s dětmi uděláme Karneval s tancem, přehlídkou masek a různými soutěžemi. Ať mají děti tedy masky nebo kostým, ale hlavně dobrou náladu, na každého pak čeká i sladká odměna o:) Pokud si chcete vyzvednout děti po obědě, tak prosím do 13,45hod.

Leden:

23.1. - Divadélko KOS

Ve čtvrtek děti uvidí divadelní představení-pohádku „Pan doktor Léčímrád“ .Cena je 50,- Kč. Divadélko s herci za námi přijede do ŠD a představení se tak uskuteční v ŠD. V době od 12,40-13,30hod.pro 1.r.,2.B    Druhé představení od 13,40 do 14,30 je pro 2,3.r.(výběr)  Prosíme o zaplacení nejpozději do úterý 19.1. Děkujeme

8.1. KJM - návštěva knihovny Jiřího Mahena
Ve středu jdeme s dětmi do knihovny. Kdo má knížky na vrácení tak si je přinese. Děti si mohou půjčit další knížku, takže ať si nezapomenou kartičky o:)

Prosinec:

5.12. Čertovské rejdění 14,00 - 15,00
V družince si uděláme „čertovskou“ s hrami a úkoly pro děti, prosím, aby děti měly masky čertíka, anděla, nebo Mikuláše. Na společné rejdění se těší Čertice Berta a Bertice

Pokud mají děti ten den trénink, prosím o možnost, zda půjdou do Čiby nebo na čertovskou:

Čiba trénink            x            čertovská

9. 12. - 13.12 Vánoční dílničky

V tento týden se naše oddělení promění ve vánoční dílničky, kde si s dětmi vyrobíme vánoční „překvapení“.

11. 12. – Návštěva KJM 13.50-15.00

ve čtvrtek půjdeme s dětmi naposledy v tomto roce do KJM, pokud mají knížky na vrácení, ať si je tedy nezapomenou vzít spolu s kartičkou

18. 12. Vánoční posezení  13,45 - 15,15 hod.

Ve středu 18. 12. si s dětmi uděláme příjemné vánoční posezení u stromečku. Budeme zpívat koledy, vyprávět si o Vánocích, uvaříme si čaj a ochutnáme vánoční cukroví. Prosíme tedy, aby si děti donesly hrníček na čaj a pár kousků cukroví na vzájemné ochutnání.J.

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU MNOHO ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A POHODY.

Vychovatelky Blanka a Gabča

Listopad:

Návštěva KJM – 13.11.  13,50-14,10

Ve středu jdeme s dětmi do knihovny. Pokud mají kartičku do knihovny, ať si ji vezmou a mohou si půjčit knížku. Do KJM budeme chodit většinou druhou středu v měsíci. Děkuji

Říjen:

9.10. - pasování v KJM 13,45-15,10 hod.- ve středu nás čeká pasování prvnáčků v knihovně J.Mahena. Děti tak zažijí pasování přímo od paní "královny" o:). Tento den s sebou ještě děti nemusí mít kartičku do knihovny.

Září:

12. 9. začínají tréninky!

Prosíme rodiče, aby dětem dali převlečení na trénink do boxů v ŠD. Z organizačních a bezpečnostních důvodů nelze přenášet boxy ze tříd do ŠD.

KJM - budeme s dětmi chodit pravidelně do knihovny Jiřího Mahena v Bystrci, prosím, vyřidte si tedy s dětmi v knihovně kartičku (do konce října je zdarma) - v říjnu nás čeká v KJM pasování. Do knihovny budeme zřejmě chodit každé první pondělí  v měsíci .