ŠD-3

Časový plán aktivit:

  11:40-12:35 12:35-13:45 13:45-15:00 15:00-15:30 15:30-16:45
Po  

oběd

hry,hřiště hry, svačinka

OPONA

JUDO

Konečná ŠD v odd.2

Út  oběd

relax,hry

Čiba 13,00-14,20

hry,pobyt venku

hry, svačinka

BARVIČKA

Konečná ŠD v odd.2

St  oběd

odpočinek

hry ve třídě

hry, vycházka

(do 15,20)

hry, svačinka

Keramika ŠD

Konečná ŠD v odd.2

Čt  oběd

hry

činnosti ve třídě

ČIBA

14,30-15,20vycházka

hry, svačinka

FLORBAL

Konečná ŠD v odd.2

oběd

relax

hry

hry,hřiště

 

hry, svačinka

 

 Konečná ŠD v odd.2

 

 

 

Vychovatelka: Gabriela Sklárčíková
   
Informace pro rodiče:

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti.

*****************************

ČERVEN:

1.6. MDD - Mezinárodní den dětí O:) 14,00-15,00 hod.
v pátek půjdeme s dětmi oslavit den dětí výbornou kopečkovou a točenou zmrzlinou. Dějte, prosím, tedy dětem peníze dle svého uvážení. Půjdeme se podívat i k fontáně.

Květen:

30.5. LA Trojboj -  ZŠ Vejrostova  8,00-12,00hod. Za 1.roč. byla nominována Míša Antalová z naší družinky tak jí všichni držte pěsti at se jí na závodech daří.

LA Trojboj: trénujeme s dětmi na závody družin,který se uskuteční na ZŠ Verjrostova.Jedná se o závod mladších a staších žáků, za 1.-2.roč.budou vybrána 2děvčata a 2chlapci a za 3.a 4.roč. také 2 děvčata a 2 chlapci. O výběru rozhodnou nejlepší výkony dětí za všechny 3 disciplíny.

 

Výstava prací družinových dětí  v cukrárně SMILE -

V cukrárně SMILE je nainstalovaná výstava prací družinových dětí na téma: Dobrodružství napětí najdeš v knížkách pro děti",které jsme se také zúčastnili. Výstava je do 31.5. Můžete ji tedy v této době kdykoliv s dětmi navštívit o:)

 

 

DUBEN:

V pondělí 30.4. proběhne v družině ČARODĚJNICKÝ REJ. V době od 13:45 do 15:15 hodin na děti v maskách čarodějů a čarodějnic čekají kouzelné úkoly. V této době prosím nevyzvádejte děti. Na společné rejdění se těší Vaše čarodějnice Hermiona z Hermionova.

Den Země 22.4.2018 - v pondělí 23.4. si v rámci Dne Země s dětmi uklídíme školní zahradu kam si chodíváme hrát.

Úterý 10. 4. – Divadélko KOS

V úterý děti uvidí divadelní představení „Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?“. Cena je 45,-Kč (prosím o přesnou sumu). Divadlo se uskuteční v prostorách ŠD v době od 13,15-14,10hod., nebo 14,15-15,10hod. (podle tréninků dětí) Prosím o včasné zaplacení, nejpozději do pátku 6. 4. 2018. Děkuji

BŘEZEN:

Pondělí 19.3. Vynášení Morany: 14,00-15,15hod. V pondělí půjdeme s dětmi hodit do řeky Svratky Moranu a rozloučíme se tak s paní zimou a přivítáme jaro!                                                 Morano Ty odpluj pryč, Vesno vítej slunce sviť 

Úterý 20. 3. 2018 Jarní dílničky: 13,00–15,00 hod.

V tento den se naše oddělení promění v jarní dílničky, kde si s dětmi vyrobíme jarní „překvapení“.

Barevný týden v družině: 26 3.- 28. 3.  Oslavíme barvami pašijový týden: modré pondělí, žluté úterý, škaredá (černá a bílá) středa. V tyto dny by děti měly mít co nejvíce oblečení a doplňků dané barvy. Na konci každého dne si uděláme společnou fotku a vyvěsíme na web, jak nám to slušelo.J

Středa 28.3. Sférické kino: 13,00 - 14,00 hod. Na středu máme pro děti objednané "Sférické kino" - jedná se o kino, které nám nafouknou přímo v naší družině a děti v něm  mají možnost shlédnout výukový program ve 3D,s názvem „Začarovaný korálový útes“. Film je promítán všude kolem nich. Cena je 55,-Kč. V této době děti nevyzvedávejte, aby program nebyl rušen, děkuji (posílejte, prosím, přesné částky, do 26. 3. děkujiJ)

ÚNOR:

Karneval: datum bude upřesněno

Usořádáme si karneval v ŠD, děti si donesou masky,kostýmya čeká je promenáda mase, soutěže,tanec a na konci i sladká odměna. Na všechny masky se moc těšíme O:) a fotečky pak dáme na web k prohlédnutí

Čtvrtek 1.2. Superstar v ŠD 13,45-15,15 bude probíhat v 6.oddělení soutěž dětí 1,a 2.ročníku, děti,které se umístí na 1.místě budou reprezentovat naši družinku na ZŠ Jasanova 9.2. všem soutěžícím držíme palečky

LEDEN:

V lednu budeme vybírat na soutěž Superstar děti,které se budou chtít zúčastnit, jedná se o soutěž ve zpěvu českých písní. Doufám,že se nám bude dařit a děti postoupí i do finále O:)

Milí rodiče, začíná přituhovat, tak prosím, pošlete dětem do ŠD teplejší oblečení, punčocháče a náhradní ponožky,aby nám děti vydržely ve zdraví o:) Děkuji

5.12. Čertovské rejdění
V družince si uděláme čertovskou besídku s hrami a úkoly pro děti, prosím, aby děti měly masky čertíka,anděla,nebo Mikuláše.Na společné rejdění se těší Čertice Berta a Bertice

13. 12. 2017

Vánoční dílničky 13,45 – 15,15 hod.

V tento den se naše oddělení promění ve vánoční dílničky, kde si s dětmi vyrobíme vánoční „překvapení“.

 

21. 12. 2017 – Vánoční posezení  13,45-15,15 hod.

Ve čtvrtek 21. 12. si s dětmi uděláme příjemné vánoční posezení u stromečku. Budeme zpívat koledy, vyprávět si o Vánocích, uvaříme si čaj a ochutnáme vánoční cukroví. Prosíme tedy, aby si děti donesly hrníček na čaj a pár kousků cukroví na vzájemné ochutnání.

A pokud děti moc nezlobily, přijde i Ježíšek s dárečkyJ.

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU MNOHO ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A POHODY.

Vychovatelky Blanka a Gabča o:)

Pondělí 20.11. proběhne v oddělení družinky "Bublinková show", jedná se o akci žáka naší školy, má pro děti připravené různé ukázky, co vše se dá děla,t s bublinami za doprovodu hudby,světla a efektního kouře. Cena vstupu je 5,-Kč jako symbolická částka pro Patrika na materiál potřebný pro vystoupení. Děkujeme a těšíme se na pěkný zážitek o:) Fotečky z představení pak budou ve fotogalerii..

Nezapomeňtě -
Od 2.října nám začínají kroužky ve školní družině o:)

Středa a Čtvrtek: děti jsou po obědě spojeny do odd č.1 (asi do 13,15hod.)

 

Vážení rodiče,

zde je několik informací o chodu 3. oddělení, zvonek č. 3

 • Po vyučování si odneseme aktovky do ŠD, pak odcházíme na oběd. Při cestě z obědů si ze školních šaten přeneseme oděv a obuv do šatny ŠD a jsme ve své třídě.   
 • Děti si, prosím, vyzvedávejte do 13.50 hod., pak odcházíme na vycházky i mimo areál školy.
 • Návrat z vycházky v 15.00 hod., ve středu v 15.20 hod.
 • V 15.30 hod – 16,45hod. odchází děti na konečnou, zvonek č. 2 nebo do kroužků.
 • Nabídka a informace o kroužcích je na webu školy.
 • Seznam věcí do ŠD:
 • 1. Podzim, jaro: tričko, kraťasy, mikinu, tepláky, tenisky 
 • 2. Zima: oteplovačky, náhradní punčocháče,starší bundu
 • 3. tašku na boty v šatně ŠD – pokud si je tam bude dítě nechávat

       4. náhradní spodní prádlo a ponožky

Každý má v družině svůj označený box, kde má věci uloženy.

 VŠECHNO DÉTEM,  PROSÍM,  PODEPSAT!!!!!

 • Děti, které chodí na trénink ČIBA si do družinového boxu ještě uloží cvičební úbor na trénink. Triko a kraťásky můžete použít i ty na vycházku, ale důležité jsou boty.Přenášení převlečení, které mají děti ve třídách na tělocvik je nereálné.
 • Časy návratů z obědů

Po             13.30 hod.

Út              12.35 hod

St              12.35 hod.

Čt              12,35 hod.

Pá              12.35 hod               

Prosím, uvedené časy berte jako orientační, jsme prvňáčci tak nám to zezačátku může trvat déle J

Krásný a pohodový školní rok přeje  Gábina Sklárčíková o:)

 

Info: družinka začíná od 6:00 hodin a končí 16:45 hod.

KROUŽKY ŠD - pokud máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo nějaký kroužek (nabídka na http://www.zslastuvkova.cz/krouzky nebo na nástěnce ve školní družině), prosím o vyplnění přihlášky, kterou mi dítě odevzdá a já ji předám vedoucím kroužku. Kapacity kroužků jsou omezeny. Pokud nemáte přihlášku, prosím, napiště mi o jaký kroužek máte zájem a já Vám ji dodám.

ČIBA - prosím, ať mají všechny přihlášené děti převlečení a boty (mohou jít s tréninkem i ven) a hlavně řekněte dětem, co na trénink mají za oblečení. (Boty mohou mít ty, ve kterých jdou ráno do školy.)

Dále prosím rodiče, opravdu nevstupujte do budovy školy, pokud to nemáte domluvené s vychovatelkou nebo učitelkou. Je to v rámci bezpečnosti Vašich dětí! Děti jsou šikovné, nebojte se. Společně to zvládneme :)))

Začátek školy:

 1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
 2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste další z oddělení, kde jsou letos prvňáčci, a to: 1., 2., 3. a 5. odd.
 3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
 4. Deníčky – dětem rozdáme družinové deníčky. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
 5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
 6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!