ŠD 2

Čiba 13:35-14:25

Vychovatelka: Kristýna Měřičková

Informace pro rodič

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti.

*****************************

Vážení rodiče,

brzy nám bude končit školní rok a čekají nás prázdniny. Chtěla bych Vám poděkovat za Vaši spolupráci během celého školního roku a popřát krásné prázdniny, plné neopakovatelných chvil a zážitků s Vašimi dětmi.

Užívejte léto plnými doušky ;) a hlavně v klidu a ve zdraví :-). S pozdravem Kristýna Měřičková.

ČERVEN:

Středa 19.6. Sférické kino 13,15 - 14,00 Na středu máme pro děti objednané "Sférické kino" - jedná se o kino, které nám nafouknou přímo v naší družině a děti v něm  mají možnost shlédnout výukový program ve 3D, s názvem „Tajemství stromů“. Film je promítán všude kolem nich. Cena je 65,-Kč. V této době děti nevyzvedávejte, aby program nebyl rušen, děkuji.

KVĚTEN :

od 25.4. do 31.5.2019 budou v cukrárně Smile v Bystrci u kostela vystaveny výtvarné a literární práce školních družin, které jsme se s dětmi také zúčastnily, takže se můžte zajít s dětmi také kdykoliv podívat.

9.5.2019 Cukrárna SMILE výstava prací : 13,40-15,15hod.       ve čtvrtek se půjdeme podívat na výstavu prací do cukrárny SMILE, pokud by si chtěly děti koupit zmrzlinu nebo nějakou sladkost ať mají peníze s sebou.Budeme vycházet již ve 13,40 tak si děti, které mají jít před vycházkou vyzvedněte do této doby, děkuji.

Čtvrtek  16.5.   13,00 – 15,20  Plackohraní

Děti si mohou (dobrovolné) vyrobit svoje vlastní zrcátko, magnetku nebo placku na připnutí. Motiv si na vybranou věc popř. na všechny věci namalují a napíší samy. Ceny: zrcátko 60,- Kč, magnetka 30,- Kč a placka 30,-Kč. Peníze vybíráme od 6. 5., podle zájmu dítěte o konkrétní věc. Posílejte, prosím, přesné částky, děkuji.

DUBEN:

Barevný týden v celé družině  15. 4.- 17. 4.

Modré pondělí, žluté úterý a černá středa. To znamená, aby děti měly v určitý den na sobě co nejvíc oblečení, doplňků dané barvy.

Velikonoční dílničky :

Děti si budou během prvních dvou týdnů v družině vyrábět velikonočnií vajíčka. Také připravujeme komiksové obrázky na výstavu v květnu v cukrárně Smile.

Březen:

Čtvrtek 21. 3. – Kouzelník – DUO WALDINI Ve čtvrtek děti uvidí kouzelnické představení Dua Waldini. Cena je 45,-Kč (prosím o přesnou sumu). Kouzelník za námi přijede do ŠD a představení budou probíhat v 1. odd. ŠD v době od 13,00 do 15,00hod. První představení od 13,00 do 14,00hod. Druhé představení od 14,00 do 15,00hod.  Prosíme o zaplacení nejpozději do pondělí 18.3. Děkujeme.

Středa 6. 3. 14,00–15,00  MP jednotka psovodů:  Ve středu za námi přijedou členové z jednotky psovodů MP. Děti tak mají možnost podívat se na ukázku práce policistů se svými psy. Ukázka je zdarma a bude probíhat venku v atriu školy.

Únor:

7.2. Superstar v ŠD 13,45-15,15 družinové kolo pěvecké soutěže Superstar pro1.a 2. r. ve kterém vybereme vítěze na reprezentaci obvodního kola. Na všechny zpívající a soutěžící se moc těšíme.

21.2. Karneval v ŠD 13,45-15,10 ve čtvrtek budeme mít v družině Karneval. S sebou masky, převleky a dobrou náladu. Pokud si chcete vyzvednout děti po obědě, tak prosím do 13,45hod. Děkujeme. Na společné rejdění se těší vychovatelky ŠD.

První týden v únoru proběhne v rámci družin Superstar, vybrané děti nás budou reprezentovat na ZŠ Jasanova ve středu 20.2. Zúčastnit se mohou všichni, kdo budou mít chuť a zájem zazpívat a zasoutěžit.

Leden:

17.1. čtvrtek - návštěva Mahenovy knihovny, více info v deníčku.

Prosinec:

20.12. čtvrtek – Vánoční posezení - v době od 13:30 do 15:15 hod. S dětmi si zazpíváme koledy, popovídáme si o tradicích a o tom, jak se Vánoce slaví v jiných zemích. Cukroví a drobné občerstvení vítáno.  Prosím o plastový hrníček na čaj, který dětem uvařím.

5.12. středa - Čertovský rej -od 13.30 do 14.30. Maska čerta, Anděla nebo Mikuláše vítána :)

Listopad:

14.11. středa - tento den se mohou děti naší družiny podívat na opravdu zajímavou bublinovou show, kterou si pro nás připravil spolužák z vyššího ročníku. Představení bude v době od 13:50 do 14:30 hodin a budeme vybírat  5,- Kč na drobný dárek.

16.11. pátek - nabízíme Vašim dětem besedu o vodících psech, děti se dozví jak probíhá výcvik těchto psů a jaká je spolupráce mezi nevidomým člověkem a psem. Info v deníčku.

Říjen:

17.10. středa - PASOVÁNÍ NA ČTENÁŘE - ve středu jdeme s dětmi do knihovny na PASOVÁNÍ. Návrat cca do 15:15 hod.

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste další z oddělení, kde jsou letos prvňáčci, a to ve 4. a 5. odd.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – prosíme o sešit A5 (tenký) na družinový deníček. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!
  7. Papírové kapesníky  - předat vychovatelce ve svém oddělení

.