ŠD-1

čiba (13:30-14:20)

Vychovatelka: Blanka Chalupníková, roz. Grošaftová

Informace pro rodiče:

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti.

*****************************

Info: družinka začíná od 6:00 hodin a končí 16:45 hod.

DUBEN:

V pondělí 30.4. proběhne v družině ČARODĚJNICKÝ REJ. V době od 13:45 do 15:15 hodin na děti v maskách čarodějů a čarodějnic čekají kouzelné úkoly. V této době prosím nevyzvádejte děti.

Úterý 10. 4. – Divadélko KOS

V úterý děti uvidí divadelní představení „Zajíčku a slepičko, čípak je to vajíčko?“. Cena je 45,-Kč (prosím o přesnou sumu). Divadlo se uskuteční v prostorách ŠD v době od 13:15-14:15. Prosím o včasné zaplacení, nejpozději do pátku  6. 4. 2018. Děkuji

BŘEZEN:

Sférické kino-ve středu 27.3. od 13:00-13:45 hod. Program Tajemství stromů. Cena 55,-Kč. Kroužky ČIBA a Věda stihneme. V tuto dobu prosím nevyzvedávejte děti.

Barevný týden v družině:pondělí 26.3. modrá, úterý 27.3. žlutá, středa 28.3. černá a bílá. V tyto dny dejte prosím dětem oblečení dané barvy.

Velikonoční dílničky v naší družině 21.3. -tento den si vyrobíme jarní velikonoční výrobek.

Vynášení Morany- v pondělí 19.3. v době vycházky půjdeme s dětmi vynést Moranu a přivítat jaro

Prosím náhradní oblečení na ven, je tam hodně mokro.

ÚNOR:

Čtvrtek 22.2. - Karneval -masky a kostýmy s sebou :))

Ve čtvrtek 1.2. bude probíhat školní kolo soutěže Superstar. V době od 13:45 do 15:15 hod. není možné vyzvedávat děti. Děkujeme za pochopení.

LEDEN

Prosím o donesení věcí na převleční pro Vaše děti. Zateplené kalhoty, rukavice, čepice. Vše prosím podepište.

Děkuji

Superstar

Během měsíce ledna budeme vybírat z našeho oddělení zpěváčky na soutěž Superstar. Účast je dobrovolná a je potřeba zazpívat českou písničku podle vlastního výběru. Školní kolo pak proběhne ve čtvrtek 1.2. od 13:45-15:15 hod.

Platba za ŠD

Info ohledně platby za školní družinu (2.pololetí) mají děti nalepeny v deníčcích. Informace, prosím, podepište. Platbu proveďte nejpozději do 20. 2. 2018. Děkuji.

PROSINEC

5.12. Čertovské rejdění
V družince si uděláme čertovskou besídku s hrami a úkoly pro děti, prosím, aby děti měly masky čertíka,anděla,nebo Mikuláše.Na společné rejdění se těší Čertice Berta a Bertice

13. 12. Vánoční dílničky 13,45 – 15,15 hod.

V tento den se naše oddělení promění ve vánoční dílničky, kde si s dětmi vyrobíme vánoční „překvapení“.

21. 12. Vánoční posezení  13,45-15,15 hod.

Ve čtvrtek 21. 12. si s dětmi uděláme příjemné vánoční posezení u stromečku. Budeme zpívat koledy, vyprávět si o Vánocích, uvaříme si čaj a ochutnáme vánoční cukroví. Prosíme tedy, aby si děti donesly hrníček na čaj a pár kousků cukroví na vzájemné ochutnání.

A pokud děti moc nezlobily, přijde i Ježíšek s dárečky.

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ A KLIDNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A DO NOVÉHO ROKU MNOHO ŠTĚSTÍ, ZDRAVÍ A POHODY.

Vychovatelky Blanka a Gabča o:)

Vážení rodiče,

prosím o doplnění vhodného oblečení na ven. Opět vše podepište. Děkuji.

20. 11. Bublinová show

V pondělí 20. 11. (14.00 - 15.15) se mohou děti podívat na bublinovou show, kterou si pro nás připravil spolužák z vyššího ročníku. Budeme vybírat  5,- Kč na drobný dárek.

KROUŽKY ŠD - pokud máte zájem, aby Vaše dítě navštěvovalo nějaký kroužek (nabídka na http://www.zslastuvkova.cz/krouzky nebo na nástěnce ve školní družině), prosím o vyplnění přihlášky, kterou mi dítě odevzdá a já ji předám vedoucím kroužku. Kapacity kroužků jsou omezeny. Pokud nemáte přihlášku, prosím, napiště mi o jaký kroužek máte zájem a já Vám ji dodám.

ČIBA - prosím, ať mají všechny přihlášené děti převlečení a boty (mohou jít s tréninkem i ven) a hlavně řekněte dětem, co na trénink mají za oblečení. (Boty mohou mít ty, ve kterých jdou ráno do školy.)

Dále prosím rodiče, opravdu nevstupujte do budovy školy, pokud to nemáte domluvené s vychovatelkou nebo učitelkou. Je to v rámci bezpečnosti Vašich dětí! Děti jsou šikovné, nebojte se. Společně to zvládneme :)))

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste další z oddělení, kde jsou letos prvňáčci, a to: 1., 2., 3. a 5. odd.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – dětem rozdáme družinové deníčky. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!