ŠD-1

KUCHTÍK

Vychovatelka: Blanka Chalupníková

Informace pro rodiče:

Vycházky probíhají denně v čase 13.45 - 15.00 hod., v této době, prosím, nevyzvedávejte děti. Ve čtvrtek delší vycházka do 15.15hod.

*****************************

Info: družinka začíná od 6:00 hodin a končí 16:45 hod.

Vážení rodiče, platba za 2. pololetí školní družiny je 1.200,-Kč (do 20. 2.).Možno uhradit v hotovosti u paní ekonomky nebo převodem na účet školy: 43030621/0100 VS=evidenční číslo dítěte SS=50

Vzhledem ktomu,že začínáme s dětmi chodit na sníh, je nutné,aby si děti donesly do boxu buď oteplovačky nebo kombinézu, náhradní spodní prádlo, tílko nebo triko a  ponožky či punčocháče na převlečení,když přijdou zvenku. Oblečení jim vždy usušíme do druhého dne,takže stačí jedno náhradní  a popřípadě i rukavice.

ÚNOR:

7.2. Superstar v ŠD 13,45-15,15 družinové kolo pěvecké soutěže Superstar pro1.a 2. r. ve kterém vybereme vítěze na reprezentaci obvodního kola. Na všechny zpívající a soutěžící se moc těšímeJ

21.2. Karneval v ŠD 13,45-15,10 ve čtvrtek budeme mít v družině Karneval. S sebou masky, převleky a dobrou náladu. Pokud si chcete vyzvednout děti po obědě, tak prosím do 13,45hod. Děkujeme. Na společné rejdění se těší vychovatelky ŠD.

28. 2. beseda v KJM „Mluvící zvířata“ 13,50 - 15,15  Ve čtvrtek jdeme s dětmi do knihovny na besedu. Pokud mají nějaké knížky na vrácení mohou si je vzít, ale půjčit si knížku mohou až další týden 7. 3. kdy jdeme do KJM také J

PROSINEC:

Středa 5.12. Čertovské rejdění 14,20 - 15,15

V družince si uděláme „čertovskou“ s  hrami a úkoly pro děti, prosím, aby děti měly masky čertíka,anděla,nebo Mikuláše.Na společné rejdění se těší Čertice Berta a Bertice

Čtvrtek 6.12. – Návštěva KJM 13.50-15.00

ve čtvrtek půjdeme s dětmi naposledy v tomto roce do KJM. Kartičky a knížky na vrácení s sebou.

Pátek 7.12.  Beseda o vodících psech a životě bez zraku

V pátek mají děti možnost zažít besedu, kterou vede nevidomá lektorka se svým vodícím psem. Děti se dozví vše o spolupráci, výcviku a soužití nevidomého člověka s vodícím psem. Beseda bude probíhat ve 3.odd.ŠD  od 14,00 - 14,45 hod.

(Vybíráme dobrovolný příspěvek na pamlsek pro psa, který odevzdáme lektorce) DĚKUJEME

Středa 12. 12.  Vánoční dílničky 13,45 – 15,15 hod.

V tento den se naše oddělení promění ve vánoční dílničky, kde si s dětmi vyrobíme vánoční „překvapení“.

Čtvrtek 20. 12. Vánoční posezení  13,45 - 15,15 hod.

Ve čtvrtek 20. 12. si s dětmi uděláme příjemné vánoční posezení u stromečku. Budeme zpívat koledy, vyprávět si o Vánocích, uvaříme si čaj a ochutnáme vánoční cukroví. Prosíme tedy, aby si děti donesly hrníček na čaj a pár kousků cukroví na vzájemné ochutnání.

Čtvrtek 1. 11.  KJM

Ve čtvrtek půjdeme s dětmi do knihovny.  Knížky na vrácení a kartičky s sebou.

ŘÍJEN  zahájení docházky do KJM

Čtvrtek 4.10. : 14.00-15,15hod. návštěva KJM - ve čtvrtek půjdeme s dětmi poprvé do knihovny v Bystrci, pokud děti mají knížky na vrácení a kartičky at si je tedy donesou. Do knihovny budeme chodit pravidelně vždy první čtvrtek v měsíci.

ZÁŘÍ

Prosím o pořízení deníčku do ŠD dětem a o zaslání balení papírových kapesníčků. Děkuji

Čtvrtek 20.9. - divadelní představení "O selce Lakomce", uskuteční se v odd.č.5 v době od 13,45-14,45hod. Informace mají děti vlepeny v deníčku ŠD. Představení je pouze pro děti 1,a 2.ročníku.

Začátek školy:

1. Omluvenky – na WEBu školy (http://www.zslastuvkova.cz/dokumenty) jsou uvedeny vzory omluvenek Oznámení o nepřítomnosti ve ŠD a Oznámení o dřívějším odchodu ze ŠD. V případě, že dítě po vyučování nejde do školní družiny, rodiče vyplní omluvenku, kterou dítě předá třídní učitelce. Nepsat do deníčku! Opsat na zvláštní papír nebo vyplnit originál.
  2. Vyzvedávání –vyzvednout dítě ze školní družiny mohou pouze zákonní zástupci a dále osoby, které jsou uvedeny v zápisním lístku (ZL).  Zvoňte na oddělení svého dítěte, pokud se nedozvoníte, zkuste oddělení č. 3, kde jsou letos také druháčci.
  3. Převlečení- v jednotlivých odděleních ŠD mají děti box, do kterého si mohou uložit náhradní oblečení na ven nebo do kroužků. Je nutné vše podepsat.
  4. Deníčky – prosíme o sešit A5 (tenký) na družinový deníček. Pokud nám napíšete vzkaz, prosíme, aby dítě o tom vědělo a samo deníček své vychovatelce doneslo k nahlédnutí. Není v našich kapacitách prohlížet denně 30 deníčků.
  5. Alergie-pokud má Vaše dítě alergii, prosíme doplnit do ZL, včetně reakce a ošetření.
  6. Vycházky – od 13:45 do 15:00 hodin chodíme ze školní družinkou ven. V této době nelze děti vyzvedávat!
  7. Papírové kapesníky  - předat vychovatelce ve svém oddělení