Sběr starého papíru

V Brně 17. 6. 2019

1. A si první příčku udržela a zvítězila v 11. ročníku školní soutěže

Je dobojováno. Přes 45 tun starého papíru jsme díky vám všem mohli odevzdat k recyklaci. Přestože jsme letos museli soutěž začínat až od října, protože se dokončovaly práce na zateplování školy, opět jsme se dostali přes magickou hranici 45 tun. Oproti loňsku jsme díky tomu měsíčnímu zpoždění zaostali o 3729 kg. Nejslabším měsícem byl prosinec, což je dáno i tím, že obsahuje zimní prázdniny. Naopak nejsilnější byl květen. To se odevzdalo přes 8,5 tuny papíru. To se například vloni nepodařilo. Ohromnou radost máme vždy ve chvíli, kdy nám třeba i jen 2 kg papíru donese samo dítě. Tím samozřejmě nechceme říci, že nás netěší, když někdo škole přispěje velkým objemem. Navíc ve většině případů jsme vás naučili v případě velkého množství papíru domlouvat si termín mimo hlavní sběrový den. Ne vždy to sice ještě fungovalo, ale případů, kdy někdo s velkou dodávkou v pátek zablokoval na dlouhé minuty malé odevzdavatele, přece jen ubylo.

A jak to letos nakonec dopadlo? Nikoho zřejmě nepřekvapí, že z vítězství se letos radují děti z 1. A. Tato třída odevzdala celkem 4741 kg starého papíru. Závěrečným finišem se na celkové druhé místo probojoval loňský vítěz nesoucí letos název 6. A. Za 1. A zaostal o necelou tunu. Pomyslnou bronzovou příčku letos obsadila třída 2. D. Na stříbro jí scházelo pouhých 26 kg. Alespoň tunu papíru odevzdalo 17 tříd z 27. Teď již paní učitelky a páni učitelé třídní přemýšlí o tom, jak naložit s penězi, které jako třída získaly coby odměnu. Jak a čím odměnít nejlepší sběrače a i ty další, kteří přispěli. V některých případech se možná pořídí i něco celé třídě. To už je v rukou TU.

My se v v tuto chvíli již těšíme na příští sběrový ročník a přemýšlíme, zda třeba nějak upravit pravidla. Budeme rádi za vaše náměty a názory. Proto se nebojte napsat třeba email. Přejeme všem krásné léto, ať si jej ve zdraví a v kruhu rodinném pořádně užijete a rádi se s vámi opět setkáme v příštím školním roce. O termínech sběru se dozvíte na začátku nového školního roku a to zřejmě na třídních schůzkách.

Děkujeme za spolupráci-

Mgr. Miroslav Dlapa - zástupce ředitele

dlapa@zslastuvkova.cz

Sběrové dny ve školním roce 2019/2020:

září - - -
říjen - - -