EDISON

Co je projekt EDISON?

Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a studenty a učí je nebát se odlišného.

Projekt Edison je projektem společnosti AIESEC, což je mezinárodní studentská organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě.

(text převzat ze stránek společnosti AIESEC)

Projekt EDISON ve školním roce 2015/2016

Již potřetí jsme se zapojili do tohoto projektu. Tentokrát přivítáme na naší škole pětici studentů v týdnu od 8. do 12. února 2016. Jejich profily si můžete prohlédnout níže. Jako každý rok i letos budeme rádi za jakoukoliv pomoc s jejich ubytováním. Může to být pro vás dobrá příležitost, jak si procvičit angličtinu či získat třeba nového kamaráda z jiného koutu světa. Jestliže některá rodina bude mít zájem o ubytování některého ze stážistů, prosíme, abyste co nejdříve kontaktovali ředitele školy se svou nabídkou.

Vizitky letošních stážistů:         Nuharani Savitri (Indonésie - dívka) .......  profil na Youtube

Nano Kobalia (Gruzie - dívka) .......  profil na Youtube

Li Zong-Han - alias Alex Li (Taiwan - muž) .......  profil na Youtube

Yntymak Abdyldaev (Kyrgyzstan - muž) .......  profil na Youtube

Bessie Liu (Australia - dívka) .......  profil na Youtube

Serhat (Turecko - muž) ............... profil na Youtube

Franziska (SRN - dívka) ............... profil na Youtube

Informace pro hostitelské rodiny

Dopis ředitele školy rodičům

Projekt EDISON ve školním roce 2014/2015

I ve školním roce 2014/2015 se účastníme projektu Edison. V týdnu od 2. do 6. února 2015 navštíví naši školu celkem 7 zahraničních studentů. Budeme rádi, když nám pomůžete s jejich ubytováním. Podmínky, se kterými je v tomto případě potřeba počítat, jsou v odkazu níže, stejně tak jako profily jednotlivých stážistů. Pokud budete mít zájem o jejich ubytování, kontaktujte prosím co nejdříve ředitele školy pana Mgr. Petra Křivku (viz kontakty).

Profily stážistů:       Carl (Kanada)

Cindy (Taiwan)

Yoana (Bulharsko)

Ricardo (Mexiko)

Sula (Brazílie)

Tatiana (Ukrajina)

Zefanya (Malajsie)

Informace pro hostitelské rodiny

Projekt Edison na ZŠ Laštůvkova ve školním roce 2013/2014

Prožili jsme neobvyklý týden. Od 24. do 28. března navštívilo naši školu pět studentů z různých částí světa – Indonésie, Gruzie, Brazílie, Japonsko.  Prostřednictvím svých poutavých prezentací nám představili nejen sebe, ale i svou zemi, její zajímavosti a způsob života. Vše v anglickém jazyce. Byl to zcela jedinečný a neopakovatelný zážitek. Všichni si porozuměli, v praxi si ověřili, že lidé celého světa mohou najít společnou řeč. Bylo až překvapivé, kolik témat mladé lidi spojuje.

Společné aktivity se neomezily jen na dopolední program ve škole, ale uskutečnilo se i odpolední fotbalové utkání žáků a našich hostů. Čas byl neúprosný, bylo ho málo.

Co o projektu Edison napsali naši žáci:

David, 5. roč. – Projekt Edison se mi moc líbil. Hodně jsem se toho dozvěděl o Brazílii, Indonésii a Gruzii. Nejvíc se mi líbil Ricardo (Brazílie). Byl to hudebník, což bylo super. Většinu věcí jsem rozuměl. Karině (Indonésie) jsem taky rozuměl skoro vše. A Natii (Gruzie) jsem rozuměl trochu míň, ale to nevadí. Projekt Edison bych si rád zopakoval.

Helena, 5. roč. – Tahle akce se mi moc líbila. Zopakovala bych to klidně každý rok. U Ricarda se mi nejvíce líbilo tancování. Většinou jsem rozuměla, a když ne, tak nám to paní učitelka přeložila. V pátek každý loudil o podpisy na ruku od cizinců. S Ricardem jsme se vyfotili a byl konec. Děkuji cizincům, že přijeli právě do České republiky a do Brna.

Kristýna, 8. roč. – Nejvíce se mi líbila prezentace o Gruzii. Natia nám ukázala jejich tance a řekla něco o kultuře. Nadchla mne příroda a chtěla bych se tam podívat.

Jiří, 8. roč. – ZŠ Laštůvkovu navštívili zahraniční studenti díky projektu Edison. Tento týden byl určitě jeden z nejlepších v tomto školním roce. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o rodných zemích studentů. Například jak vypadají jejich domy, jaké jsou styly tance, co tam lidé jí a spoustu dalších zajímavých věcí. Studenti byli vždy ochotní zodpovědět jakýkoli dotaz a jeden den si šli zahrát i fotbal. Chtěl bych, aby se tento projekt ještě aspoň jednou zopakoval.

Mgr. Jaroslava Pumprlová, ZŠ Laštůvkova