22 Duben 2014 15:37

Žáci 9. ročníku převzali filmovou cenu

V úterý 22.4. se žáci Vašek Freml a Jan Lahoda vydali s panem učitelem Cetlem do spalovny odpadů v Juliánově. Zde žáci převzali cenu nadace Veronica za jejich krátký film s lehce ekologickou tématikou "Případ detektiva Čmuchala", který vytvářeli společně s Davidem Holasem, Lukášem Hrubým a Janem Ostřížkem v předmětu volitelná informatika. Film byl také promítán na Vánočním filmovém festivalu.

V konferenční místnosti firmy SAKO, kde předání proběhlo, jsme mohli zhlédnout i ostatní vítězné snímky a dozvědět se něco o jejich tvorbě. Celkové první místo vyhrál snímek "Zelená poušť" Michala Gálika, který pojednává o produkci palmového oleje na Borneu.

Po převzetí cen proběhla exkurze na dotřiďovací linku, kde jsme si mohli prohlédnout, co se děje s odpady po jejich svozu popelářskými auty.

Pokud bude soutěž vyhlášena i příští rok, určitě se pokusíme s nějakým filmem našich žáků opět zabodovat!