14 Říjen 2012 23:39

Zlatá Mirka Knapková ve škole

Báječná beseda s olympijskou vítězkou z LOH 2012 v Londýně se na naší škole uskutečnila ve středu 26. září. Úspěšná reprezentantka ve veslování si našla čas a navštívila svoji základní školu po 17 letech, aby dětem přiblížila atmosféru olympijských her a podělila se s nimi o své sportovní i životní zkušenosti. Před polednem ji přivítala bouřlivým potleskem zcela zaplněná školní tělocvična. Hned na začátku dostala Mirka dárek, který ji asi zaskočil. Všichni přítomní jí sborově zazpívali „ Mirka má narozeniny, my máme přání jediný …“ (známou to skladbu dvojice Svěrák – Uhlíř s upraveným textem) a dostala obrovskou kytici.

Teprve poté začala samotná beseda zakončená po téměř hodině Mirčinou autogramiádou. Rozdat přes 300 podpisů byl téměř nadlidský výkon, ale trpělivost naší Mirky neznala mezí.

Dalším zážitkem pro naši slavnou sportovkyni byl určitě rozhovor, který po besedě poskytla naší dětské školní televizi LTV. Jak sama řekla, takhle mladým reportérům ještě rozhovor nedávala.

Poslední překvapení si pro ni připravilo vedení školy, když neváhalo a pozvalo několik bývalých pedagogů, kteří Mirku v době jejího studia na naší škole přímo učili. Toto neformální setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře, která ukázala, že je to stále ta naše sympatická žákyně Miroslava Knapková, absolventka sportovní třídy z roku 1995. A můžeme vás ubezpečit, že jí vůbec sláva do hlavy nestoupla a jsme moc rádi, že si na nás udělala tolik času. Mirko díky!

Foto z akce

Školní televize LTV zpracovává také videoreportáž, kterou na našem webu uveřejníme v co nejkratší době.