2 Leden 2017 10:19

Lyžařský kurz - 2. stupeň

Jako každý rok i letos jede naše škola na lyžařský výcvikový kurz. Podrobnější informace a pokyny najdete v odkaze v hlavním menu - LVK 2017.

1. den - pondělí 2. 1. 2017

V pohodě jsme všichni odjeli z Brna před 10.. hodinou, abychom bez problémů dorazili do místa ubytování kolem 12:30 h. Po obědě následovalo rozdělení do skupin, večer pak další pokyny k pobytu a nakonec spánek.

2. den - úterý 3. 1. 2017

Máme po budíčku a čekáme na snídani. Přes noc ještě napadlo trošku sněhu, aktuální teplota minus 4 °C. V 9:00 h nám začne první výcvik.

Výcvik dnes proběhl v pohodě, odpoledne díky zatažené obloze se sněžením se poměrně rychle setmělo, ale všichni jsme se bez problémů dopravili zpět na chatu. Těšíme se na zítřek a zdravíme do Brna.

3. a 4. den - středa a čtvrtek (4. - 5.1.)

Jak říká klasik "to bílé svinstvo furt padá". Je to tu jako v pohádce, již dlouho jsme nelyžovali na takovém množství přírodního sněhu. Děti jezdí stále lépe a lépe. I když ve čtvrtek se již u některých únava projevila. Naštěěstí právě v tento den odpoledne jsme měli od lyžování odpočinek a zařazena byla pouze asi hodinová vycházka. V tuto chvíli se začíná dosti ochlazovat a zvedat solnější severní vítr. Snad do zítřka trochu ustane a my výcvik prožijeme v relativně dobrých povětrnostních podmínkách. Necháme se překvapitt, teď jsme v teple chaty a čekáme na večeři. Jsme všichni v pořádku a doufejme, že to tak až do konce zůstane.

5. den - pátek (6.1.2017)

Značná zima, ledový vítr a stálé sněžení. Sluníčko ale na chvilku vykouklo kolem 14. hodiny. Hned bylo veseleji. Jezdíme už všichni na všech vlecích. Čtverečka se hodně zlepšila, není nikdo, kdo by svah nesjel. Odpoledne proběhl slalomový závod. Učitelé sice trochu mrzli než se celý odjel, ale vyšlo to krásně. Večer jsme se nasmáli při programu, který si připravilo družstvo  čtyři a zítra nás čeká závěrečný den. Máme trochu obavy z množství lidí, které předpokládáme (už dnes jich bylo o dost více než v minulých dnech), ale snad to bude dobré - holt je víkend a sněhové podmínky vynikající (až na tu zimu - dnes okolo -10°C). Zítra možná uvidíme i závody Českého poháru ve snowboardovém paralelním slalomu.

FOTO ZDE