24 Duben 2014 17:24

LTV v České televizi

Dne 24. 4. se vybraná skupina žáků LTV vydala do ČT na druhý seminář. Hned brzo ráno jsme se ze zastávky Zoo vydali tramvají k hlavnímu nádraží. Z hl. n. Brno jsme jeli vlakem do Prahy. Poté jsme přesedli na metro a jeli jsme na zastávku Pražského povstani. Odtud jsme šli pěšky až k hlavní budově ČT.

Zde na nás čekal celodenní program, který si pro nás nachystali. Nejprve jsme zhlédli prezentace jiných škol, ve kterých jsme se dozvěděli více o projektech či pořadech, které měli rozpracované a mohli by se v budoucnu objevit na ČT :D. Setakli jsme se i s Petrem Kolihou, který je programovým ředitelem ČT :D.

Zúčastnili jsme se i různých workshopů s tématy na určitá odvětví, konkrétně jsme se po skupinkách zůčastnili

• workshopu s redaktory Zpráviček, kde jsme rozebírali reportáže
  • technického workshopu práce s kamerou a střihem
  • scénáristického a dramaturgického kurzu
  • kurzu dabingu a tvorby upoutávek

Program byl ukonček krátkou debatou se sportovním komentátorem Michalem Dusíkem, protože příští setkání bude zaměřeno na ČT Sport. Dokonce nám rozdali i vesty s logem ČT a Zprávičkami. Pak jsme se odebrali do Brna zase s čím co vyprávět.

Jáchym Šíma, 8.A