14 Říjen 2014 10:21

Doporučení ŘŠ k dopravě žáků do školy

Otevřený dopis ředitele školy k dopravě dětí autem do školy:

V Brně 14. 10. 2014

Doprava žáků autem do školy

Prosíme všechny rodiče, aby nevozili autem své děti až přímo k zadní bráně na ulici Laštůvkova nebo dokonce až za bránu do areálu školy. Otáčením, couváním a vzájemným vyhýbáním svými auty vytvářejí nepříjemnou nebo i nebezpečnou situaci pro všechny děti, které přicházejí do školy pěšky.

Situace u zadní brány je každé ráno nepříjemná pro děti i řidiče, kteří je přivážejí. Ti potom navíc často musí delší dobu čekat, než dokážou najet na frekventovanou silnici Odbojářská.

Navrhujeme proto následující jednoduché řešení. Rodiče, kteří chtějí na vlastní oči vidět, jak jejich dítě zajde bezpečně až za bránu, mohou vysazovat děti na horním parkovišti na ulici Laštůvkova, odkud uvidí jejich příchod až za bránu. Všichni ostatní mohou vysazovat své děti na bývalé smyčce na ulici Černého. Odtud to mají děti do školy jen o 60 m dál, než od zadní brány a jejich cesta po chodníku je zcela bezpečná (130 m od brány, 190 m ze smyčky). Auta budou bez otáčení pokračovat smyčkou, řidiči tedy ušetří čas a navíc je z ulice Černého snazší a rychlejší i nájezd na silnici Odbojářská.

Pokud se tímto doporučením budou řídit všichni rodiče, situace u zadní brány se stane klidnou a bezpečnou pro pěší příchod všech dětí do školy a na tom by nám všem mělo záležet. Řidiči ušetří čas, pouze děti ujdou o 60 m více, což je zanedbatelné.

Děkujeme předem všem rodičům, kteří se naším doporučením začnou řídit.

S výše uvedeným souvisí i to, že se stále stává, že rodiče vjedou ráno do areálu školy a jdou krátce vyřídit něco do školy (v horším případě pouze doprovodit dítě). Ignorují přitom značku zákaz vjezdu a znemožňují parkování zaměstnancům školy. Žádáme proto tyto rodiče o respektování zákazové značky a zároveň děkujeme té většině, která značku respektuje

Mgr. Petr Křivka – ředitel školy, v. r.