3 Listopad 2019

Bobřík informatiky 2019

Když uslyšíme slovo bobřík, některým z nás se vybaví různé tábory a setkání, kde se plní bobřík odvahy, mlčení, samoty apod. Napadlo by vás spojení bobřík informatiky? Ne? A přece existuje.

V letošním roce se bude konat již 12.ročník soutěže Bobřík informatiky. Soutěž je určena žákům 4.-9. tříd základních škol a studentům středních škol. Soutěžící jsou rozděleni do kategorií:
Mini – 1. stupeň ZŠ (5., 4. a možná i 3. ročník), může soutěžit celý týden
Benjamin – 6. – 7. ročník ZŠ, (prima - sekunda), může soutěžit celý týden
Kadet – 8. – 9. ročník ZŠ (tercie - kvarta) – 13. listopadu 2019
Junior – 1. – 2. ročník SŠ (kvinta - sexta) – 12. listopadu 2019
Senior – 3. – 4. ročník SŠ (septima - oktáva) – 11. listopadu 2019

Úlohy, které soutěžící řeší, se liší svou náročností, zaměřením a způsobem řešení. Minulé ročníky nabízely tyto oblasti:
- informační technologie v každodenním životě
- programování a algoritmizace
- porozumění informacím
- řešení problémů, logika
- praktické a technické otázky

Školním koordinátorem soutěže Bobřík informatiky je pan učitel Martin Staníček. Doufáme, že se všem žákům naší školy bude soutěž líbit a při řešení soutěžních úkolů držíme všem pěsti. Všem také děkujeme za účast.

Plakát soutěže Bobřík 2019

ZDE SPUSTÍTE SOUTĚŽNÍ TEST!!!
Soutěžní test