27 Říjen 2014 14:24

Běh republiky 2014

V pátek 24. 10. 2014 se na 2. stupni běžel již 11. ročník Běhu republiky. Každým rokem takto přispíváme k oslavám státního svátku, kterým si připomínáme vznik samostatného Československa (28. 10. 1918). Díky přístupu většiny dětí jsme mohli zaznamenat účastnický rekord, když se na start postavilo celkem 146 závodnic a závodníků. Vzhledem k úpravám v zadní části školního sportovního areálu musela být trať tentokrát vyvedena na stranu k parkovišti na Laštůvkové ulici. I přes poměrně chladné počasí (8°C) se běh vydařil a časově jsme se vešli do plánovaného programu. Velký dík také patří bývalým žákům školy, kteří využili ředitelského volna na svých středních školách a přišli nám pomoci s organizací. Zajistili tak pořadatelskou službu a přispěli k hladkému průběhu celého dne. Mezi 6. ročníky zvítězili Jan Procházka a Zuzka Zádrapová (oba 6. B), v 7. ročnících dominovali Přemysl Jemelík a Soňa Kouřilová (oba 7. A), mezi osmáky vyhráli Marek Dlapa a Adéla Ryndová (oba z 8. C) a mezi žáky 9. tříd získali prvenství Dominik Krejčíř a Barbora Šálková (oba 9. A).

V celkovém hodnocení tříd zvítězily třídy 6. B a 8. C, které tak získávají sladkou odměnu v podobě dortu. Slavnostní vyhlášení proběhne ve čtvrtek 30. 10. o velké přestávce.

Miroslav Dlapa