31 Květen 2013 16:17

Návštěva ŠD u Policie ČR

Poslední květnový den se naše družina vypravila podívat na práci a prostory Policie ČR v Bystrci. Vzhledem k omezenému počtu dětí se této návštěvy zúčastnilo jen 2. a 3.odd. a to žáci I. B a I. C.

Na stanici už nás očekávala paní Šinclová, která pro nás celou akci připravila společně s paní Ingrovou, která již roky na naší škole provádí prevenci. Prvně jsme se podívali na služebnu, kde děti zaujala nejvíc vysílačka a kamery. Děti se dozvěděly něco o práci policistů, dopravních policistů a kriminalistů. Dále jim byla ukázána i názorně předvedena cela předběžného zadržení. Měli jsme také možnost si celou budovu projít a poznat tak její celý chod a vzhled. Byly jsme i na dvoře, kde nám další pan policista přistavil policejní auto. Děti se nenechaly dvakrát pobízet a ochotně ho všechny prošmejdily. Nakonec si pro nás paní policistky připravily ukázku výstroje policistů, od neprůstřelné vesty až po ukázku služební zbraně se spoustou zajímavostí. Dětem potom byly odebrány otisky prstů a dostaly svůj průkaz mladého kriminalisty. Bylo to velmi příjemné a zajímavé odpoledne za což bychom našim policistům rádi ještě jednou poděkovali. Fotky jsou ke shlédnutí ve fotogalerii.