Keramika pro žáky prvního stupně

V kroužku si děti osvojí základní metody práce s keramickou hlínou, glazurami, engobami a barvítky. Naše práce bude prezentována na stránkách školy, ale i na příležitostných akcích. Tvorbu žáků z minulých let můžete shlédnout  ve fotogalerii .

Pondělní i úterní kroužky jsou pro školní rok 2018/2019 naplněny.

Děti se zde učí, jak pracovat s keramickou hlínou, poznávají její vlastnosti a tvoří si vlastní výrobky na dané téma. Třetím rokem zkouší práci s licí hmotou – nejprve se děti učí koukáním a až jsou zdatní keramici, tak si sami odlévají zvoneček, hrneček či misku.

Děti se během roku seznámí a po několika hodinách rozumí, jak a co a čím glazovat, jak správně přišlikrovat, ví co je přežah a co je ostrý výpal.

A jak se nám práce daří? To můžete posoudit ve fotogalerii naší školy nebo při samotné návštěvě školy a keramické dílny.

Termín a čas

Pondělí :     13:45 - 15:15

Úterý :         13:45 - 15:15

keramická dílna na ZŠ Laštůvkova

Věk

žáci od 1. do 5. třídy

Technická vyspělost

začátečníci i pokročilí

1 700,- Kč / rok, platba se provádí jednorázově na celý rok

Vedoucí

Mgr. Lenka Peštálová

Platbu na účet školy - dle pokynů na webu.

Úterní kroužek pro rok 2018/2019 je již OBSAZEN!!!