4.C

VÍTÁM VÁS NA STRÁNKÁCH TŘÍDY 4. C

Třídní učitelka: Mgr. et Mgr. Marie Zimčíková

!!!!HURÁ!!!!HURÁ!!!!TŘIKRÁT HURÁ!!!!!!

Co více si přát, když práce přináší ovoce :) Zapojily jsme se do soutěže Brněnských vodáren a kanalizací, děti odpověděly na otázky z několika okruhů na téma Bez vody by nebylo života na Zemi. Odpovědi sepsaly na počítačích a vytiskly. Vytvořily různé doprovodné materiály - hry, skládačky, plakáty, básničky. A podařilo se :) Z 67 zúčastněných tříd jsme se umístili mezi prvními 13 třídami. Za odměnu dne 27.4.2018 se podíváme do Divadla Bolka Polívky na představení Šípková Růženka, současně zde proběhne i losování o 3 hlavní ceny. Takže nám držte palce, ať se zadaří i při losování :)

Poslední blok výuky na dopravním hřišti v Pisárkách, kdy proběhne závěračná "zkouška" o průkaz cyklisty, se uskuteční ve čtvrtek 10.5.2018!

6.4. 3/4 pís. práce 10.4. ČJ, 11.4. M-A, 12.4. M-G

28.3. Přihlášení na HH dne 5.4.2018

15.3. Info pro nemocné: ČJ - dokončeny koncovky podst. jmen   M - pís. nás. 2cif. činitelem  G - vlastnosti trojúhelníku, trojúhel. nerovnost

Dne 16.3. proběhne matematická olympiáda MATEMATICKÝ KLOKAN

Dne 2.3. bude hodina geometrie!!!!!!

28. 2. Na pátek 2.3.2018 si děti mají do skupin přinést měřidla - krejčovský metr, kuch. odměrku, kuch. váhu,  teploměr

Dne 31.1. Univerzitní kino Scala - Kniha džunglí 70,- Kč  Sraz 7.40 hod. v šatně, odchod 7.45, s sebou pití, svačina, ŽK, PS a sešit do M

Děti obdržely přípravy na pololetní pís. práce z ČJ a M. Termíny ČJ 19.1., M 22.1.

Odevzdání ČD - za měsíc prosinec do 25.1. a za měsíc leden po jarních prázdninách  13.2.

Dne 4. 1. 2018 proběhnou ve třídě 4.C HH, přihlaste se, prosím :)

Dne 22.12. zkrácená výuka do 12.00

Dne 13.12. VP Vánoce našich předků v Rozmarýnku Jundrov - 110,- Kč (jízdenka 60 min., tramvajenka, ŽK, přezůvky, svačina, pití) SRAZ v 7.45 hod. v šatně!!!! Kdo se opozdí přesouvá se do 4.D !!!!

Dne 28.11. dopravní hřiště Riviéra - přilba, teplé sportovní oblečení, obuv, rukavice, přezůvky, pití, svačina, ŽK a pero

6.11.

Dne 9.11. proběhnou ve třídě 4.C Hovorové hodiny od 15.30 do 18.30 h. Zde se můžete přihlásit.

2.11.

Dne 6.11. proběhne ve třídě výukový program Rezekvítku Voda a vzduch, 60 Kč

24.10.

Blíží se konec měsíce a s ním i čas pro odevzdání čtenářského deníku se zápisem alespoň jedné knihy!

18.10.

Připomínám, že po absenci si děti musí zameškané učivo dodělat, půjčit si sešit a probrané učivo opsat!

Některé děti stále nemají obalené sešity, učebnice a PS. Již nyní jsou v tzv. salátovém stavu! Doobalit!

13.10

Dnes obrovské zklamání. Děti byly informovány již minulý týden o opakování v ČJ, které se dnes psalo. Tento týden bylo plánované opakování několikrát připomínáno. Děti si dělaly vykřičníky u daného cvičení z PS. Tudíž měly více než týden se připravit a popřípadě si nechat dané úkoly dovysvětlit. Mrzí mě, že spousta dětí možnost přípravy podcenila a někteří se ani na dané úkoly nepodívali!

Znovu připomínám, že diktátové sešity je potřeba odevzdat nejpozději v pondělí ráno na určené místo!

12.10.

Připomínám, že v geometrickém sešitě rýsujeme na pravou stranu, na levou se provádějí případné opravy!!!

25.9.

Ve středu 27.9. budeme mít hodinu Geometrie! Nezapomeňte si vzít pomůcky!

V pátek 29.9. jdeme na dopravní hříště, kde bude probíhat první blok Empíka cyklisty. S sebou sportovní oděv, sportovní obuv, přilbu, svačinu, pití, psací potřeby, ŽK a přezůvky!  Sraz ve třídě nejpozději v 7.55!!!

11.9.

Pro domácí úkoly sjeďte rolovátkem na konec stránky :)

8.9.

Dnes děti dostaly sešity do ČJ - ČJ 1 (učivo), ČJ 2 (procvičování a DÚ), Diktáty (Diktáty se píší vždy ve středu, pokud středa odpadá píše se diktát další den. Po opravení diktátu je nutné sešit vždy odevzdat, nejpozději v pondělí, na určené místo.

Čtení a sloh budou probíhat v Po 3. hod. a v Út 4. hod.

Geometrie bude každý čtvrtek (popř. St nebo Pá, dle prázdnin).

V pátek 19.9. proběhne v našich tělocvičnách akce Back to school (BMX bike)    40 Kč, sportovní oděv a obuv, možnost vyzkoušet

!!! MOŽNOST PŘIHLÁŠENÍ NA LOGICKOU OLYMPIÁDU DO 30.9.207!!!  PŘIHLÁŠENÍ Z MINULÝCH LET NENÍ PLATNÉ!!!

Zdravím vás na začátku školního roku! Doufám, že jsme si všichni během léta odpočinuli a nabrali nové síly :) Těším se na naši spolupráci :)

4.9. bude probíhat výuka do 8.45 h.

5.9. ukončíme školní den v 11.40 (rozdáme si učebnice, rozvrhy a budeme se věnovat třídnickým pracem)

Od 6.9. již probíhá výuka dle rozvrhu, pro rodiče budou třídní schůzky ve čtvrtek 7.9. v 17.30

DOMÁCÍ ÚKOLY

Pondělí 16.4. VL 30.4. projekt, sešit 4,5

Úterý 17.4. ČJ - uč. 71/2 do ČJ1

Středa 18.4. ČJ - PS 28/4

Čtvrtek 19.4. G - PS str.38, uč. 34/6

Pátek 20.4. PŘÍ - PL, stavba těla trav (uč. 46)  a hlavně se každý den proběhnout, projet v přírodě!!!!!!